Осіннього ранку команда реакторівців зібралася у Севастопольському парку, що поруч з проспектом Гагаріна у Дніпрі, щоб зробити гарну справу. Як ви знаєте, ми активно підтримуємо та впроваджуємо різноманітні соціальні ініціативи: сортуємо батарейки, здаємо сміття з офісу на переробку, чистимо довкілля від сміття. І це вже втретє команда висаджує дерева восени. Цьогоріч ще 30 нових саджанців з'явилося в екосистемі нашого міста.
Локацією для висадки став Севастопольский парк. Це місце з унікальною історією, що з 1955 року має статус парку відпочинку та дозвілля, а з 1977 — меморіального. Сьогодні — це затишна локація, де можна прогулятися на вихідних з сім'єю та відпочити. А також частина історичної спадщини міста: у 2020 там було знайдено фундамент Лазарівської церкви.
Звісно, як і в будь-якому парку, там досить багато дерев, але деякі з них вже знаходяться в аварійному стані та підлягають зрубу, а деякі зони, навпаки, потребують більшого озеленення. Сказано — зроблено! Тепер 20 лип та 10 дубів прикрашають територію парку. Весь процес нам допомогли організувати у КП «Дирекція територій і об'єктів рекреації» Дніпровської міської ради. Під час підготовки були отримані відповідні консультації від екологів, археологів та істориків, а місця висадки — узгоджені та перевірені.
Зважаючи на карантинні обмеження, всі працювали у 3 групах на різних ділянках парку. Дехто зі співробітників залучив до справи родичів та молоде покоління: дерева активно допомагали висаджувати половинки та діти колег. Саджанці отримали необхідні добрива, також коло них були встановлені захисні біленькі каркаси. Усі працювали злагоджено, за однією схемою. І звісно ж, весело, як це завжди буває у Реакторі :)
За декілька годин була виконана справді гарна робота, а погода тому тільки сприяла. Сонце встигло порадувати нас своєю появою та теплом. Дякуємо всім учасникам за крутий результат та активність!
P.S. Для натхнення можна згадати попередні висадки дерев у 2014 та 2019 роках. Наші минулорічні «підопічні» почуваються добре, за рік вони встигли прийнятися, а деякі навіть дали перші плоди.